SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 5588079
nr 558 8079
Terrin
Tenn, rokokostil, Meshglock, längd: 35
Kondition: slitage, skador
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
måndag 15 december 2008
kl 19:40:57
400 kr
400 kr
500 kr
500 kr
700 kr
650 kr
800 kr
900 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Terrin
Kondition: slitage, skador
nr 558 8079
Terrin
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 950 kr |
måndag 15 december 2008 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn